Sponsorizare Concurs „Valori Pianistice”, Mădălina Pașol

9.4.2020
Sponsorizare Concurs „Valori Pianistice”, Mădălina Pașol

Într-o lume în care arta și muzica continuă să unească oameni din diferite colțuri ale lumii, Rotary Club București se alătură acestei misiuni oferind o sponsorizare de 1.500 RON pentru Concursul Internațional de Interpretare „Valori Pianistice” - Ediția a II-a, 2020. Acest proiect remarcabil a fost inițiat și coordonat de colega noastră și marea pianistă Mădălina Pașol.

Anul acesta, concursul va lua o formă diferită și se va adapta la circumstanțele actuale, desfășurându-se online sub denumirea de Festivalul de Pian „Totul va fi bine”. Evenimentul va avea loc pe 14 aprilie, începând cu ora 10:00 și va continua pe 15 aprilie, ora 18:00.

Festivalul de Pian „Totul va fi bine” își propune să ofere o platformă virtuală pentru ca tinerii talente să-și poată demonstra abilitățile și să concureze într-un mediu prietenos și susținător. Prin intermediul acestui concurs, participanții vor avea oportunitatea să câștige premii, să-și dezvolte în continuare talentul și să interacționeze cu alți muzicieni talentați.

Rotary Club București este mândru să susțină această inițiativă și să contribuie la dezvoltarea și promovarea talentelor în domeniul muzicii clasice. Mădălina Pașol, inițiatoarea și coordonatoarea proiectului, este o pianistă de renume și un model de urmat pentru toți cei care aspiră să urmeze o carieră în muzică. Ea a reușit să transforme pasiunea și talentul ei într-o sursă de inspirație pentru mulți tineri pianisti.

Festivalul de Pian „Totul va fi bine” este un exemplu excelent de cum muzica și arta pot aduce împreună oameni de pretutindeni, chiar și în vremuri dificile. În acest context, Rotary Club București și Mădălina Pașol își unesc forțele pentru a crea o oportunitate de dezvoltare și exprimare artistică pentru tinerii pasionați de pian.

Vă invităm să vă alăturați acestui eveniment online și să susțineți tinerii talentați care vor concura în Festivalul de Pian „Totul va fi bine”. Mai multe detalii despre program, participanți și modalități de accesare a transmisiunii live vor fi disponibile în curând.

Împreună putem asigura că „Totul va fi bine” și că muzica și arta vor continua să inspire și să ne unească pe toți, indiferent de circumstanțele în care ne aflăm.

Dacă doriți să aflați mai multe informații despre Festivalul de Pian „Totul va fi bine” și despre Rotary Club București, vă încurajăm să vizitați paginile noastre de social media și website-ul oficial. Aici veți putea afla despre alte evenimente și proiecte derulate de Rotary Club și despre modul în care puteți contribui și dumneavoastră la dezvoltarea comunității.

Nu în ultimul rând, vă îndemnăm să împărtășiți acest eveniment cu prietenii și cunoscuții dvs. care sunt pasionați de muzică și de artă în general. Cu cât suntem mai mulți în a susține și promova talentele tinere, cu atât mai mult vom contribui la crearea unei lumi în care arta și cultura prosperă.

Încheiem acest articol de blog exprimându-ne recunoștința față de Mădălina Pașol pentru inițiativa și devotamentul său, și față de toți cei care s-au implicat în organizarea Festivalului de Pian „Totul va fi bine”. Suntem convinși că acest eveniment va fi un mare succes și va rămâne în memoria tuturor celor care iau parte la el, fie în calitate de concurenți, fie ca spectatori.

Vă așteptăm cu drag să vă alăturați comunității noastre și să participați la acest eveniment muzical de excepție!