Seminar online: Soluții practice pentru atenuarea efectelor Covid-19 asupra companiilor

23.4.2020

Rotary Club Bucharest organizeaza impreuna cu EY Romania un eveniment on-line de mare interes, in special pentru antreprenori, dar nu numai. Vom prezenta soluții practice pentru atenuarea efectelor pandemiei Covid-19 asupra companiilor din Romania.

In mediul de afaceri circula informatii legislative din numeroase surse / proiecte de lege / comunicate de presa privind diverse masuri adoptate in contectul COVID -19. Prin urmare, verificarea si utilizarea informatiilor devin esentiale pentru companii.

Vom raspunde la intrebarile cu care ne confruntam in aceasta perioada si vom discuta despre:
• Amanarea platilor la credite, chirii si utilitati
• Prevederile legislative specifice in legatura cu somajul tehnic
• Facilitati fiscale pentru angajatori in contextul COVID 19
• Plata impozitelor, operatiuni specifice – impact TVA si impozit pe profit
• Ajutoare de stat pentru IMM-uri

Data: 23 Aprilie 2020
Ora: 17:00

✅ Contributie minima de participare: 5 euro

Evenimentul este unul caritabil. Donațiile voastre sunt importante. Toate fondurile sunt destinate in a incuraja, a promova si a recunoaste valorile noastre romanesti in domeniul de inovare tehnica si IT, cat si pentru a da un impuls anteprenorial bazat pe inovare micilor inventatori romani in cadul Concursului Național de Inovație Tehnică & IT Davinci.
Hai sa investim in inovare!

✅ Donatiile se vor face pe siteul DaVinci:

www.davincicontest.ro/doneaza