Salvatori în acțiune!

17.4.2020
Salvatori în acțiune!

Echipa pentru Salvatori în acțiune! 💙

Am sintetizat în imagini donațiile făcute către Spitalul Clinic Dr. I. Cantacuzino, Institutul Clinic Fundeni și Spitalul Clinic de Urgență Floreasca.
De mai puțin de o lună suntem împreună în această luptă și nu am fi reușit fără efortul fiecăruia dintre voi, cei care au donat pe www.salveaza.org, colegi, prieteni, companii care s-au alăturat cu generozitate inițativei.

Suntem bucuroși că am strâns peste 150.000 EUR pentru protecția personalului medical din linia întâi!
Vă mulțumim!

✅ 1 ventilator Lyra 2 invaziv
✅ 1 ventilator Astral non-invaziv
✅ 6,000 măști trei pliuri
✅ 2,500 măști FFP2
✅ 9,500 mănuși
✅ 4,220 combinezoane
✅ 2,000 botoși
✅ 275 l dezinfectant
✅ 1000 viziere
✅ alte consumabile

Deși avem numeroase cereri pentru ajutor, iar lupta nu e încheiată, încercăm să ajungem la fiecare. Doar cu sprijinul vostru vom reuși sa trecem cu bine peste asta.

Avem nevoie în continuare de donațiile voastre!
www.salveaza.org