Rotary planteaza!

19.4.2018
Rotary planteaza!

Inca o etapa a proiectului districtual „Rotary planteaza” a avut loc in acest week end. Toate Cluburile Rotary din Bucuresti au fost implicate in plantarea a 1100 de viitori arbori in Padurea Cernica. Clubul Rotary Bucuresti, impreuna cu Interact si Rotaract, au contribuit in mod activ.Ne-am bucurat sa continuam actiunea inceputa anul trecut si sa vedem cat de mult au evoluat cei 1300 de arbori plantati in noiembrie 2017 in aceeasi locatie. Multumim inca o data reprezentantilor Ocolului Silvic Branesti care ne-au dat ocazia sa facem parte din aceasta initiativa.