Rotary International Womens Ball, Ediția a II-a

13.3.2020
Rotary International Womens Ball, Ediția a II-a

Pentru noi, aceste săptămâni au fost destinate gesturilor de suflet.

A doua ediție a evenimentului caritabil Rotary International Women’s Ball, a atras aproape 200 de participanți, printre care ambasadori, reprezentanți ai organizațiilor non-profit, lideri de business, membri Rotary International și prieteni non rotarieni.

Alături de guvernatorul Districtului 2241, Marian Neagoe, am avut onoarea de a-i avea alături pe Excelențele Sale dl. Andrew Noble – Ambasadorul Marii Britanii și Irlandei de Nord în Romania, dl. Arthur Mattli – Ambasadorul Confederației Elvețiene în România, d-na Michele Ramis – Ambasadorul Republicii Franceze în România și dl. Ilir Tepelena – Ambasadorul Albaniei în România.

Fondurile rezultate din achiziția de bilete, tombolă, licitație mută și cu strigare, dar și din donații, vor fi direcționate către secția de chirurgie pediatrică a spitalului „Grigore Alexandrescu” din București.

Alături de cauza acestui eveniment, ne-am bucurat de emoția revederii într-o atmosferă de prietenie, de dans și voie bună.

Au urcat pe scenă cu dorința de a ne împărtăși câteva gânduri frumoase:

Guvernatorul Districtului 2241, Marian Neagoe
Past-President Rotary Club București și Coordonator al evenimentului RIWB – Grațiela Bădicu
Ambasadorul Confederației Elvețiene în România – Arthur Mattli
Prima Femeie Guvernator a Districtului 2241- Martha Mocanu
Chirurg Pediatru Spitalul „Grigore Alexandrescu” și Past-President Rotary Club București – Cătălin Babei

Deloc întâmplător am ales să celebrăm femeia Rotary International, amintindu-ne de femeile excepționale care s-au remarcat în societatea românească pe plan național și internațional.

Ne-au încântat inimile:

Mădălina Pașol – Pianist de renume internațional, doamnă remarcabilă a Rotary Club București
Arlinda Morava – Soprană de renume internațional, doamnă remarcabilă a Rotary Club București Octo
Ana Demșorean – Campioană națională la showdance, doamnă remarcabilă a Rotary Club București Excelsior
Magicianul Verdini, ne-a reamintit de copilărie, încântându-ne cu trucuri de magie.

Și cum putem sărbători mai frumos dacă nu și prin dans?
Marian Vasilescu, concurent la show-ul TV „Vocea României”, membru Rotaract Cișmigiu, talentat, jovial, ne-a invitat la dans.

Alte patru doamne ale cluburilor Rotary au primit din partea guvernatorului, distincții rotariene: Ligia Melintescu, Ruxandra Toma, Martha Mocanu și Grațiela Bădicu.

Ne-am bucurat împreună de o seară magică, însă eforturile noastre continuă.

Mulțumim și felicitări partenerilor:
Athene Palace Hilton Bucharest
ChocoFashion