Rotary Club București – De 11 ani aducem o mică bucurie în prag de sărbători pentru copiii cu handicap fizic

18.12.2016

La 18 decembrie 2016, Rotary Club București și Rotary Club Monza Italia și-au unit din nou forțele pentru a oferi o mică bucurie copiilor cu handicap fizic.

Au fost realizate 150 de pachete ce conțineau produse alimentare, dulciuri și jucării, pachete ce au fost oferite copiilor cu ocazia sărbătorilor de iarnă.

Proiectul, unul dintre cele mai vechi proiecte ale clubului Rotary București, a ajuns anul acesta la cea de a 12-a ediție, Franco Primaveti (RC Monza sprijină) sprijinind an de an acest proiect.

Membri voluntari aparținând Clubului Rotary din București s-au implicat atât în achiziționarea, cât și în distribuirea celor 150 de pachete.

Prezența lor a fost primită cu multă căldură în cadrul Galei ce a avut loc pe 18 decembrie 2016.
Spectacolul emoționant oferit de copii, precum și bucuria din ochii lor, reprezintă motivația pentru inițierea pregătirilor pentru următoarea ediție din 2017.