Rotary Christmas Gala BUCHAREST & OCTO 2023

10.12.2023
Rotary Christmas Gala BUCHAREST & OCTO 2023

Cluburile Rotary Club Bucharest și Rotary OCTO Bucharest Rotary Club au sărbătorit împreună sărbătorile de iarnă, în cadrul Balului Rotary Christmas Gala BUCHAREST & OCTO, care s-a desfășurat ieri, la Sheraton Bucharest Hotel într-o atmosferă de poveste.

Evenimentul a fost unul memorabil pentru toți cei prezenți, întrucât a cuprins numeroase momente artistice, ceremonii de primire de noi membri în cadrul cluburilor și numeroase surprize.

Fondurile strânse în urma evenimentului vor fi redirectate spre susținerea Liceului de Coregrafie „Floria Capsali” din București, liceu reprezentat la eveniment de doamna directoare, Lăcrămioara PETCU și de doamna profesoară, Anca NIȚESCU.

Ceremonia Rotary Club București de primire a noilor membri a fost condusă de Camelia BOTEZATU, președintele Club Bucureşti și pe Graţiela BADICU, coordonatoarea Comisiei de Membership. Ne bucurăm să îi avem alături de noi, în mod oficial, pe Mihaela OLARU, Sebastian BURNECI și Răzvan RĂDOS. De asemenea, îl felicităm pe dl. Marin CAZACU care a fost primit ca Membru de Onoare în cadrul clubului Rotary Club București.

Nume sonor al artei interpretative romanesti, Marin Cazacu este poate cel mai important violoncelist al momentului, avand o cariera apreciata la nivel international.

Ceremonia Rotary Club București OCTO de primire a noilor membri a fost condusă de Victor LAUR, președintele OCTO, și pe Diana DRAGOMIR, coordonatoarea Comisiei de Membership. Le urăm bun-venit în marea familie Rotary a membrilor Iuliana CĂLINOIU ANGHELESCU, Cristian ANGHELESCU, Ileana HERLING și Andrei Octav MOISE.

Mulțumim tuturor participanților, colegilor din cluburile Rotary Cetate Tomis Constanța, Rotary Kronstadt Brașov, Rotary Atheneum București, Rotary Central București și Rotary Club București Nord, invitaților și sponsorilor Doripesco și Pharmafix pentru susținerea cauzei noastre.

Sărbători de iarnă liniștite!

#rcb #rcocto

#d2241 #rotaryinternational