Invitație la Recitalul Muzical Chopin & Champagne, Ediția Rotary Club București 2024

8.9.2024

Vă așteptăm cu drag la recitalul Ansamblului Art Avenue format din pianista Mădălina Pașol, violonistul Ondin Brezeanu alături de tinerii artiști Ava Pașol, 14 ani - cello, Maria Maleș, 14 ani - pian și Andrei Zefir Brezeanu, 17 ani - vioară.

Cei 4 artiști au pus bazele Ansamblului Art Avenue care promovează tinerele talente oferind posibilitatea de a concerta în formație extinsă alături de mari artiști ai scenelor românești. Alături de cei 4 mai concertează Cătălin Pașol - cello, Daniel Vots - violă ambii artiști ai Orchestrei Naționale Radio.

Joi, 12 septembrie 2024, începând cu ora 19:30, vă așteptăm la Institutul Internațional de Arte pentru un concert deosebit, dedicat primei Ediții a Concursului Festival Art Avenue care oferă posibilitatea viitorilor concertiști să evolueze de Ansamblul Art Avenue la Breaza în data de Sâmbătă, 2 Noiembrie 2024.
🎨🎼
Recitalul din 12 Septembrie 2024, Chopin&Champagne - Ediția Rotary este dedicat strângerii de fonduri pentru a completa bugetul necesar organizării și burselor ce vor fi decernate cu această ocazie.

Invitați speciali, artiști de renume:
Mădălina Pașol
Ava Pașol
Maria Maleș
Ondin Brezeanu
Andrei Zefir Brezeanu

Ne vor încânta cu un program rafinat ce include opere de J.S. Bach, A. Vivaldi, F. Liszt, C. Saint-Saëns, și aranjamente proprii.

✨ Programul serii:
Sosirea invitaților: 19:00 - 19:30
Concert: 19:30
📍 Locație: Bd. Dimitrie Pompeiu 5-7, Complexul Hermes, clădirea A, Sector 1, București

Vă rugăm să transmiteți confirmarea de participare și numărul de persoane prin SMS la numărul de telefon 0729406532

Contribuție minimă de participare: 100 lei/pers.
Biletul se achită în contul ASOCIAȚIEI ROTARY CLUB BUCUREȘTI, cu mențiunea "RECITAL"
RO89CECEB31930RON2937585

Fiecare notă muzicală va fi un pas înainte spre susținerea tinerelor talente artistice, așa că vă așteptăm cu drag să ne bucurăm împreună de o seară de muzică clasică și rafinament! 🥂🎵

Vă așteptăm cu drag!

Activitatea artistică a Mădălinei Pașol a fost recunoscută prin premii, burse, diplome la concursuri naționale și internaționale: bursa NaFög a Senatului Cultural German, bursa Fundației Paul Hindemith, bursa Universității de Arte din Berlin, bursa pentru studiile doctorale ale Universității de Muzică din București.

A fost una dintre finalistele Concursului Internațional pentru pian Busoni din Italia, a Concursului Internațional ARD de la München și a primit premiul trei la Concursul Artur Schnabel. În 2003, este laureată a Concursului Regina Elisabeta de la Bruxelles și în 2004 participă la Concursul Internațional de pian din Sendai, Japonia.

În turneele sale, a concertat ca solistă sau în formații camerale împreună cu soliști și artiști de renume mondial precum clarinetistul Giora Feidmann în Filarmonica din Berlin, Jakov Kreizberg și Orchestra Operei Comice din Berlin, Orchestra Universității de Arte din Berlin.