Recital de exceptie in memoriam Alexandru Morosanu

11.2.2019
Recital de exceptie in memoriam Alexandru Morosanu

„Dacă nu investim în tinerele generații, dacă nu îi sprijinim, atunci nici noi nu mai avem nicio șansă!”
Mădălina Pașol

Sâmbătă, 9 Februarie 2019, a avut loc recitalul de exceptie in memoriam colegului și prietenului nostru rotarian Alexandru Morosanu. Evenimentul a fost susținut de colega noastră, Mădălina Pașol şi tineri interpreți: Medeea Moraraş, Noa Suma, Sasha Samfira, Carla Ungureanu, Iarina Teodorescu, Sofia Blându.

În program:
J. S. Bach – Siloti
J. S. Bach – M. Hess
N. Baklanova
F. Schubert, F. Chopin
S. Rachmaninov
G. Enescu
D. Popescu

Evenimentul s-a desfășurat la Filarmonica „George Enescu”, în Sala mică și a avut ca scop strângerea de fonduri pentru bursa Alexandru Moroşanu care va fi oferită de Clubul Rotary București în cadrul Concursului de violoncel Alexandru Moroşanu care se va desfăşura în luna Aprilie a acestui an.

A fost adevărat memorabil pentru toți cei prezenți. Mulțumim tuturor celor care au fost alături de noi, suportul vostru a contat și va conta enorm de mult!

#AlexandruMorosanu
#RotaryBucharest