Prima trusa de chirurgie cardiaca minim invaziva intr-un spital din Romania

Prima trusa de chirurgie cardiaca minim invaziva intr-un spital din Romania

La Institutul Inimii „Nicolae Stancioiu” din Cluj Napoca, a fost predat „Video sistemul cardiovascular de chirurgie si trusa de chirurgie cardiaca minim invaziva”, donatie facuta in urma unui Global Grant realizat de Gift of Life International si de rotarienii din:

Rotary Club SAMVUS Cluj Napoca
Rotary Club Satu Mare
Rotary Club Bistrita Nosa
Rotary Club Baia Mare 2005
Rotary Club Bucuresti
Rotary Club Bucuresti Ateneum
Rotary Club Bremen-Germania
Rotary Club Newbury Park-USA

Felicitari initiatorului acestui Global Grand, conf. Dr. Adrian Molnar, director medical la Institutul Inimii Cluj Napoca.