Prima etapă a Concursului de Inovație Tehnică & IT "Da Vinci" 2023

3.5.2023
Prima etapă a Concursului de Inovație Tehnică & IT "Da Vinci" 2023

Prima etapă a Concursului de Inovație Tehnică & IT "Da Vinci" din acest an a avut loc sâmbătă în mediul online.

25 de echipe formate din elevi de liceu și gimnaziu din toată țara și-au prezentat proiectele în domeniile cele mai diverse, de la robotică și cloud hosting, până la protecția pădurilor și jocuri educative.

Felicitări tuturor și ne revedem peste 3 săptamani, pe 20 mai 2023, pentru etapa finală a concursului!

#concurs #davinci

#rcb