Pregătiri "Ajută un copil să meargă la școală" ediția a XIV-a

1.8.2024
Pregătiri "Ajută un copil să meargă la școală" ediția a XIV-a

Cluburile Rotary Club București, Rotaract Club București și Interact Club Bucureşti au început pregătirile pentru acțiunea "Ajută un copil să meargă la școală" ediția a XIV-a, coordonată de Paul Popescu, Past-President RCB 2005-2006.

Scopul proiectului este de a sprijini copiii din familii defavorizate să meargă la școală prin donarea de rechizite, ghiozdane, îmbrăcăminte și încălțăminte. În fiecare an, proiectul se desfășoară într-o nouă localitate din România unde există o nevoie identificată de sprijinire a copiilor pentru a merge la școală în condiții decente.

Invităm pe toți cei care doresc să se implice să ne contacteze pe email la secretar@rotarybucuresti.ro sau direct pe colegul nostru Paul Popescu.