Noul Presedinte Rotary Club Bucuresti 2018-2019

Noul Presedinte Rotary Club Bucuresti 2018-2019

Săptămâna aceasta, Rotary Club București s-a reunit pentru o întâlnire festivă.

Grațiela Bădicu a primit cu emoție și entuziasm provocarea mandatului de președinte, reafirmând importanța spiritului prieteniei și al serviciului în folosul comunității.

Intalnirea, dedicata unui nou inceput prin mandatul Gratielei Badicu ca Presedinte 2018-2019, a fost totodata un prilej ca membrii Rotary Club Bucuresti sa se gandeasca ce anume ii aduce impreuna saptamana de saptamana.

Raspunzand la intrebarea ~Ce aspect este cel mai important aspect pentru tine, ca membru al Rotary Club Bucuresti?~ participantii au raspuns fara doar si poate ~Prietenia~. In egala masura, membrii vin pentru ~sansa de a face bine impreuna~.

„Cine esti?(…) Ce spui tu despre tine insuti?”

Intrebat ce spune el despre Rotary International persoanelor care nu sunt familiarizate cu aceasta organizatie, Peter A. Popescu raspunde prompt „Friendship inside, help outside”, dovada a viziunii unitare a membrilor Rotary Club Bucuresti.

In spiritul celor de mai sus, Gratiela a prezentat viziunea si prioritatile sale pentru anul acesta, acordand importanta consolidarii relatiilor dintre membrii clubului si derularii unor proiecte cu impact in comunitate.

Comitet Rotary Club Bucuresti 2018-2019:

Președinte Rotary Club București
Grațiela Bădicu