La mulți ani, România! #100

1.12.2018
La mulți ani, România! #100

Rotary Club București, prin membrii săi, se alătură Rotarienilor din România și Republica Moldova pentru a celebra un moment istoric: Centenarul Marii Uniri, ce aduce împreună Rotarieni din toate colțurile țării.

Colegul și prietenul nostru, Dumitru-Dorin Prunariu, primul și singurul cosmonaut român, a luat cuvântul în deschiderea evenimentului Alba Iulia 100, organizat de Rotary Club Alba Iulia și Rotary International District 2241 România și Republica Moldova.

Evenimentul de înaltă ținută, cu invitați aleși, cuprinde o serie de activități tematice, prilej de a omagia fapta istorică, de a sărbători conviețuirea pașnică și armonioasă împreună și de a reflecta asupra României de mâine.

#CentenarulMariiUniri
#AlbaIulia