Întâlnirea săptămânală a membrilor clubului nostru, având alături invitați speciali

11.10.2024

Săptămâna aceasta, ne-am reunit într-un cadru plin de prietenie și colaborare, discutând despre proiectele noastre și planurile viitoare. Atmosfera caldă și energia pozitivă au fost amplificate de prezența unor invitați speciali.

Invitată de onoare a fost doamna Izabela Dumitra, Profesor și Președinte al Comisiei de Cultură din cadrul Asociației Nevăzătorilor din România. Ne-a împărtășit provocările și nevoile actuale ale persoanelor cu deficiențe de vedere și ne-a oferit o imagine clară asupra modului în care putem contribui la îmbunătățirea condițiilor lor de viață.

Am avut, de asemenea, plăcerea de a-l avea alături pe Johan Lambers, coleg Rotarian și Past President al clubului Brussel Coudenberg Rotary Club. Membru al clubului din 1975, domnul Lambers ne-a inspirat cu experiența sa vastă și ne-a onorat cu prezența sa. Îi mulțumim pentru prezență și lui Bogdan Ioan, viitor Președinte al Rotaract Club București.

Este întotdeauna o bucurie să ne întâlnim, să ne susținem reciproc și să colaborăm pentru a aduce schimbări pozitive în comunitate.

#PeopleofAction #RCB