Întâlnire cu Guvernatorul Rotary District 2241, Mihaela Vlad: Ora Guvernatorului în cadrul Cluburilor din București

7.9.2024

Săptămâna aceasta, cluburile Rotary, Rotaract și Interact din București s-au reunit într-o întâlnire comună, având onoarea de a o primi pe Guvernatorul Districtului 2241 România și Republica Moldova, Mihaela Vlad.

Evenimentul, marcat de o atmosferă caldă și prietenoasă, a adus împreună Rotary Club București, Rotary Club Pipera, Rotary Club București Nord și Rotary Club București Excelsior, dar și cluburile Rotaract și Interact, fiind un prilej excelent pentru a discuta despre proiectele curente și planurile de viitor. Ne-a onorat cu prezența și Andrei R. Botez, Past President Rotary Club București Cișmigiu şi viitor Guvernator Rotary District 2241 România și Republica Moldova  (2025-2026).

În cadrul întâlnirii, fiecare club și-a prezentat acțiunile în desfășurare, punând accent pe proiectele de impact care vizează educația, sănătatea și mediul. Mihaela Vlad a subliniat, în discursul său, importanța colaborării între cluburi și a îndemnat la inițierea unor proiecte de anvergura, cu impact pozitiv cat mai semnificativ in comunitate, dar și continuarea proiectelor care unește cluburile Rotary din București, precum Balul Femeii Rotary International, organizat anual de cluburile Rotary din București și Ilfov, sub coordonarea colegelor noastre Grațiela Bădicu și Meda Vasiliu.

Întâlnirea a fost o oportunitate excelentă pentru membrii cluburilor din București să se reconecteze și să își împărtășească experiențele și ideile. Toți participanții au plecat inspirați și motivați să continue proiectele locale și să dezvolte noi inițiative pentru un viitor mai bun.

De asemenea, evenimentul a reprezentat nu doar o oportunitate de a reflecta asupra realizărilor anterioare, ci și de a privi spre viitor cu optimism și determinare. Proiectele prezentate au demonstrat încă o dată angajamentul Rotary de a aduce schimbări pozitive în societate.

Rotary continuă să fie o forță puternică pentru schimbare, mobilizând resurse și oameni dedicați pentru a face bine în întreaga lume. Împreună, construim un viitor mai bun!

#PeopleofAction