Festivalul-Concurs de Interpretare „Valori Pianistice” Ediția a V-a

3.5.2023
Festivalul-Concurs de Interpretare „Valori Pianistice” Ediția a V-a

Cea mai recentă reuniune a clubului nostru s-a desfășurat în studio-ul colegei noastre Madalina Pasol, unde am asistat la un minunat recital muzical pus în operă de Mădălina, Ava Pasol și

Maria Maleș.

O seară rotariană, plină de căldură și bucuria de a fi împreună!

În același timp, anunțăm faptul că - 𝐌𝐢𝐞𝐫𝐜𝐮𝐫𝐢, 𝟑𝟏 𝐦𝐚𝐢 𝟐𝟎𝟐𝟑, va avea loc cea de-a V-a Ediție a Festivalului-Concurs de Interpretare „Valori Pianistice” Ediția a V-a organizat de Pașol Music Studio & Institutul Internațional de Arte, realizat în parteneriat cu Primăria Municipiului București prin Centrul Cultural al Municipiului București ARCUB, cu sprijinul Renovatio Traiding și The Agency.

Va avea loc la 𝐒𝐚𝐥𝐚 𝐌𝐚𝐫𝐞 𝐀𝐑𝐂𝐔𝐁 𝐝𝐢𝐧 𝐒𝐭𝐫. 𝐋𝐢𝐩𝐬𝐜𝐚𝐧𝐢 𝐧𝐫 𝟖𝟒-𝟗𝟎. Evenimentul va fi transmis live, pe pagina de Facebook și de YouTube a organizatorului.

𝐅𝐞𝐬𝐭𝐢𝐯𝐚𝐥𝐮𝐥-𝐂𝐨𝐧𝐜𝐮𝐫𝐬 𝐝𝐞 𝐈𝐧𝐭𝐞𝐫𝐩𝐫𝐞𝐭𝐚𝐫𝐞 „𝐕𝐚𝐥𝐨𝐫𝐢 𝐏𝐢𝐚𝐧𝐢𝐬𝐭𝐢𝐜𝐞” 𝐄𝐝𝐢𝐭̦𝐢𝐚 𝐚 𝐕-𝐚 susţine şi promovează tinerii artiști, oferindu-le posibilitatea de a se afirma într-o competiție cu public, atât în sala de concert, cât și în online, contribuind astfel la dezvoltarea noilor generații de pianiști.

𝐈̂𝐧𝐬𝐜𝐫𝐢𝐞𝐫𝐞𝐚 la Festivalul-Concurs de Interpretare „Valori Pianistice” Ediția a V-a se va face între 𝟐𝟒 𝐚𝐩𝐫𝐢𝐥𝐢𝐞 – 𝟐𝟎 𝐦𝐚𝐢 (𝐢𝐧𝐜𝐥𝐮𝐬𝐢𝐯), conform regulamentului.

ÎNSCRIERI - https://forms.gle/dc2qBBUJd4qcUt3x8

REGULAMENT - https://tinyurl.com/mr3txesh