Eveniment Rotire Colan: Rotary Club București, Rotaract București & Interact București

29.6.2024

Rotary Club București, Rotaract Club București și Interact Club București au sărbătorit recent un moment important: predarea mandatului pentru anul rotarian 2023-2024! Evenimentul a avut loc la Casa Oamenilor de Știință din București (Casa Assan), oferind un cadru elegant și plin de inspirație pentru a marca această tranziție.

Seara a fost dedicată atât retrospectivelor, cât și proiecțiilor viitoare. Camelia Botezatu, Past-President RCB 2023-2024, a prezentat proiectele finalizate cu succes în anul rotarian recent încheiat, demonstrând impactul pozitiv al acțiunilor noastre asupra comunității. De asemenea, am privit cu entuziasm spre viitor, ascultând cu interes planurile ambițioase prezentate de Președintele Rotary Club București pentru 2024-2025, Ionuț Șaulea.

Momentul a fost unul emoționant, marcat de numeroase aprecieri și diplome de merit oferite colegilor noștri pentru implicarea remarcabilă și dedicarea constantă. Două distincții Paul Harris au fost acordate colegilor Florin Micu și Alexandru Isbasoiu, ca o recunoaștere a contribuțiilor lor excepționale.

Ne-am bucurat de prezența Asistentului Guvernator District 2241, Constantin Ionita, alături de numeroși invitați și prieteni care au onorat evenimentul nostru.

Atmosfera a fost una caldă și prietenoasă, plină de bucurie și camaraderie rotariană.Adresăm sincere mulțumiri Cramei Budureasca pentru sprijinul acordat ca partener al evenimentului. Vinuri nobile desăvârșite la Dealu Mare: www.budureasca.ro

Apreciem enorm contribuția lor la succesul acestei seri memorabile!

Suntem entuziasmați de noul an rotarian care stă în fața noastră și de proiectele ambițioase pe care le vom implementa împreună. Ne dorim să continuăm să fim o forță a binelui în comunitate, aducând o schimbare pozitivă și semnificativă în viețile celor din jur.

Felicitări Camelia Botezatu pentru toate eforturile și reușitele în cadrul RCB! Felicitări și mult succes în noul mandat - Ionuț Șaulea și Comitetului Rotary Club București 2024-2025:

Președinte: Ionuț ȘAULEA

Vicepreședinte: Daniela IFTIMOAIE