Eveniment: "Bucurie fără etichete", Ed. II, Artmark

2.8.2024
Eveniment: "Bucurie fără etichete", Ed. II, Artmark

Rotary Club București are plăcerea de a anunța succesul unui eveniment special, "Bucurie fără etichete" ed. II, desfășurat săptămâna aceasta la Palatul Cesianu-Racoviță (Artmark), dedicat colectării de cărți pentru dotarea unei biblioteci într-o localitate defavorizată din România.

Evenimentul a fost o adevărată sărbătoare a generozității și a culturii, reunind membrii cluburilor Rotary, Rotaract și Interact București într-o atmosferă de poveste. Participanții și-au împărtășit pasiunea pentru lectură printr-un schimb inedit de cărți, fiecare volum fiind ambalat cu grijă și identificat doar printr-un indiciu subtil scris pe ambalaj, invitând astfel la descoperirea unor noi lumi literare.

Am avut onoarea de a-i avea alături pe Dan Popescu, membru emblematic al Rotary Club Pipera, dar și pe Didier Felice, reprezentant al Rotary Club de Saint-Cloud din Paris, care ne-a împărtășit din experiențele sale și ne-a inspirat prin angajamentul său pentru cauze nobile. De asemenea, am fost încântați să ne bucurăm de momente muzicale de excepție, oferite de colegul nostru, baritonul Silviu Alexandru Mihăilă, și de talentata solistă Diana Tudor, care au creat o atmosferă magică, perfectă pentru un eveniment dedicat cărților.

Evenimentul nostru a fost o dovadă a puterii comunității și a solidarității. Alături de Președintele RCB Ionuț Șaulea, participanții au donat numeroase cărți, fiecare volum reprezentând o șansă în plus pentru copiii din localitatea defavorizată de a avea acces la educație și la un viitor mai bun. Suntem profund recunoscători tuturor celor care au participat și au contribuit la acest proiect.

Rotary Club București va continua să susțină astfel de inițiative care promovează educația și cultura, și sperăm să ne întâlnim din nou cu ocazia următoarelor evenimente, la fel de speciale.

Vă mulțumim și vă invităm să rămâneți alături de noi pentru a continua să facem bine împreună!

Mulțumiri deosebite Casei de Licitații Artmark pentru găzduire și pentru întreg suportul oferit! www.artmark.ro

#RCB #PeopleOfAction