Donații către Spitalul Universitar Bucuresti și Crucea Alb-Galbenă

3.4.2020
Donații către Spitalul Universitar Bucuresti și Crucea Alb-Galbenă

In aceste zile, cand se duce o lupta contra cronometru pentru dotarea cu materiale de protectie a unitatilor sanitare, va anuntam cu bucurie ca Rotary Club Bucuresti a reusit sa doneze catre Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti si Crucea Alb Galbena un numar de:

· 450 combinezoane de unica folosinta
· 160 de halate de unica folosinta
· 400 botosei de unica folosinta
· 500 de bonete de unica folosinta

Valoarea totala a acestora fiind de 18.163.52 Ron.

✅ De asemenea, astazi am reusit sa donam sectia UPU a Spitalului Universitar de Urgenta Bucuresti cu un ventilator mobil INVAZIV Astral 150 + accesorii in valoare de 47.953,43 Ron.