Donație ventilator către Spitalul de Urgență Floreasca

14.4.2020
Donație ventilator către Spitalul de Urgență Floreasca

Încă un pas înainte în lupta cu pandemia Covid-19!

Rotary Club București a livrat astăzi ventilatorul Invaziv Lyra X2, în valoare de 109.000 Ron, la Secția ATI a Spitalului de Urgență Floreasca.
A fost realizată montarea, punerea lui în funcțiune și instruirea personalului ATI. Fabricat în Germania, aparatul are o interfață extrem de prietenoasă și este dotat cu ultimele noutăți în acest domeniu.

Suntem bucuroși să oferim medicilor și asistentelor acest echipament performant ce va putea fi folosit în lupta cu Covid-19 și suntem convinși că va salva multe vieți.