Donație oftalmoscop portabil Secției de Neonatologie Spital Polizu

3.8.2023
Donație oftalmoscop portabil Secției de Neonatologie Spital Polizu

Dragi prieteni, astăzi am realizat donația oftalmoscopului portabil Secției de Neonatologie, din cadrul Spitalului Polizu. Aparatul va permite efectuarea de intervenții bebelușilor născuți prematur, pentru tratarea dezlipirii de retină, o afecțiune prezentă la majoritatea prematurilor.

Această donație a fost posibilă ca urmare a campaniei de strângere de fonduri din cadrul Balului Femeii Rotariene 2023, eveniment coordonat de Gratiela Badicu, Past-president Rotary Club București.

"Balul Femeii Rotariene" a început ca o inițiativă a Rotary Club București, realizată cu sprijinul cluburilor Rotary din București și Ilfov, al sponsorilor și partenerilor generoși care au înțeles că sănătatea mamei și a copilului este un subiect care ne afectează pe fiecare, indiferent de mediul social, nivelul de educație sau experiența profesională.

Felicitări tuturor pentru acest proiect de anvergură, care a mobilizat Rotarieni, Rotaractieni și prieteni ai Rotary International!

Vă mulțumim pentru implicare și vă invităm să rămâneți alături de noi și la evenimentele următoare!

#RCB

#district2241