Domeniile Ostrov - partener al Balului Femeii Rotariene 2023

2.3.2023
Domeniile Ostrov - partener al Balului Femeii Rotariene 2023

Excelența atrage excelență!

Mulțumiri deosebite partenerului Domeniile Ostrov pentru întreaga susținere a Balului Femeii Rotariene, Ediția a IV-a, 2023.

Tărâmul mirific al Ostrovului a tăinuit și a transmis din vechi timpuri o cultură a viței-de-vie și a vinului, ce a fost readusă la viață de noii proprietari ai S.C. Ostrovit S.A. Domeniile Ostrov sunt situate în sud-vestul județului Constanța, de-a lungul malului drept al Dunării, pe terasa superioară, având o lungime de 30 de km. Expunerea dealurilor și luciul Dunării conferă culturii viței-de-vie condiții foarte bune pentru ca strugurii să ajungă la maturitate deplină și să îndeplinească toate caracteristicile organoleptice și fizico-chimice, necesare obținerii unor vinuri de înaltă calitate.

Din Dobrogea cu pasiune!

www.domeniileostrov.ro