CONCURSUL NAȚIONAL DE INOVAȚIE TEHNICĂ ȘI IT – DaVinci 2017

12.5.2017
CONCURSUL NAȚIONAL DE INOVAȚIE TEHNICĂ ȘI IT – DaVinci 2017

Rotary Club București organizează “ Concursul național de inovație tehnică și IT – DaVinci, ce urmărește încurajarea, promovarea și recunoașterea valorii elevilor cu preocupări științifice în domeniile menționate.

Concursul se va desfășura în data de 4 iulie 2017, la hotelul Ibis București Gara de Nord.

Primele 10 lucrări selecționate de un juriu de specialitate, al cărui președinte este Domnul Dumitru Dorin Prunariu, singurul cosmonaut român, vor fi premiate cu diplome, iar primele 3 vor primi și premii în bani.

Termen limită de înscriere: 1 iunie 2017.

Perioada de înscriere se prelungește până pe data de 15 iunie 2017. Așteptăm cu interes proiectele voastre cel puțin la fel de inspirate ca și la edițiile precedente.

Aici puteți găsi:

Regulamentul concursului
Formularul de înscriere
Cerințele de prezentare a inovației
Criteriile de evaluare a inovațiilor

Cererile de înscriere în concurs și materialele lucrărilor se vor trimite în variantă electronică pe adresa de email: corina.rusu@rotaract.ro