Concurs DaVinci

7.8.2018
Concurs DaVinci

In data de 4 iulie, la Bucuresti, s-a desfasurat al 3-lea concurs național de inovație tehnica si IT “DaVinci’’, organizat de Rotary Club Bucuresti, sub deviza ‘’Reinventeaza viitorul’’. Concursul a fost destinat  elevilor din Romania pana la clasa a 12-a inclusiv.

Cele 10 lucrări selecționate de juriu, al cărui președinte a fost Dumitru Dorin Prunariu, singurul cosmonaut român, impreuna cu membri clubului  Valentin Macec, Tincu Laurentiu , Doina Draghia, Mirela Constantin au fost premiate cu diplome, iar primele 3 proiecte alese au primit și premii în bani.

Concursul a urmarit încurajarea creativitatii, promovarea și recunoașterea valorii elevilor cu preocupări științifice în domeniile menționate.

Concursul de inovatie tehnica si it – Da Vinci