Bursa „Alexandru Morosanu”

Bursa „Alexandru Morosanu”

Rotary Club București susține excelența!

În fiecare an, Rotary Club București oferă o bursă tinerilor participanți la Concursul de Violoncel „Alexandru Moroșanu”, recunoscând meritele acestora și încurajând talentul adevărat, in memoriam colegului nostru, Alexandru Moroșanu, un rotarian de excepție, care și-a pus amprenta pe evoluția clubului nostru.

Concursul a reunit și anul acesta (Ediția a VI-a) multe tinere talente care au încântat juriul și auditoriul.

Clubul nostru a acordat o bursă pentru un an de zile tânărului artist în devenire, Vlad Câmpean, din Cluj Napoca.