Bucurie fără etichete. Donație de cărți în scop caritabil

24.2.2020
Bucurie fără etichete. Donație de cărți în scop caritabil

Bucurie fără etichete – brunch între prieteni, cu donație de cărți în scop caritabil.

Membrii cluburilor Rotary București, Rotaract Bucuresti și Interact Club Bucureşti au venit împreună pentru a organiza brunch-ul intergenerational „Bucurie fără etichete” din dorința de a ne cunoaște mai bine, de a ne reuni în jurul cărților și a experienței noastre comune în Rotary International, dar și pentru amenajarea și dotarea unei biblioteci școlare în mediul rural.

Prin grija și implicarea colegei noastre, Angelica Borșa, o astfel de bibliotecă va fi creată în incinta școlii din satul Moara Nouă (comuna Berceni, jud. Prahova), prilej cu care putem participa cu toții prin donarea cărților și amenajarea spațiului, astfel încât aceasta să fie o nouă inițiativă împreună – Rotary, Rotaract, Interact.

Această întâlnire a fost și o bună ocazie de a celebra înființarea primului club Rotary International, pe 23 februarie 1905, la Chicago.