Bitcoin, Crypto & Web 3.0 cu Constantin Rotariu, Co-Fondator Bitcoin Romania

19.4.2024
Bitcoin, Crypto & Web 3.0 cu Constantin Rotariu, Co-Fondator Bitcoin Romania

Odată cu avansarea tehnologiei în domeniul criptomonedelor și al webului 3.0, am explorat ieri în cadrul Clubului Rotary București nu doar aspectele tehnice, ci și impactul profund pe care aceste inovații îl vor avea asupra societății noastre umane.

Cu onoare am avut alături de noi pe Constantin Rotariu, Co-Fondator Bitcoin Romania, care ne-a deschis ochii asupra unei perspective fascinante despre modul în care aceste tehnologii vor influența relațiile sociale, investiționale, securitatea și echitatea în viitorul nostru colectiv.

Discuția a fost captivantă și provocatoare, în special când am adus în discuție aspectele legate de securitate și protecția datelor în era digitală în plină evoluție. Am analizat modurile în care putem naviga cu încredere în această lume nouă, asigurându-ne că progresele tehnologice să nu compromită valorile noastre fundamentale.

Mulțumim lui Constantin Rotariu pentru că ne-a împărtășit nu doar cunoștințele sale tehnice, ci și viziunea sa asupra unei societăți mai sigure și mai incluzive. Să continuăm să explorăm și să dezvoltăm și să utilizăm aceste tehnologii într-un mod responsabil și sustenabil!