Balul Femeii Rotariene susține sănătatea mamei și copilului

8.3.2023
Balul Femeii Rotariene susține sănătatea mamei și copilului

’’Balul Femeii Rotariene’’ a început ca o inițiativă a Rotary Club București, realizată cu sprijinul cluburilor Rotary din București și Ilfov, al sponsorilor și partenerilor generoși care au înțeles că sănătatea mamei și a copilului este un subiect care ne afectează pe fiecare, indiferent de mediul social, nivelul de educație sau experiența profesională.

Fondurile rezultate din contribuția participării la acest eveniment, sunt destinate achiziției de aparatură medicală pentru prevenirea orbirii copiilor născuți prematuri.

Felicitări tuturor pentru acest proiect de anvergură, care a mobilizat Rotarieni, Rotaractieni și prieteni ai Rotary International!

#rotaryclubbucuresti #rcb

#rotaryinternational