Balul Femeii Rotariene - inițiativă caritabilă pentru mame și copii

27.2.2023
Balul Femeii Rotariene - inițiativă caritabilă pentru mame și copii

” Balul Femeii Rotariene’’ este o inițiativă care aduce împreună cluburile Rotary International din Bucuresti și Ilfov. Prima editie a acestui eveniment desfasurat in anul 2019 a fost un prilej de a veni in sprijinul mamelor si al nou-nascutilor.

Fondurile rezultate au fost alocate donației de trusouri pentru nou-născuții de la Institutul Național pentru Sănătatea Mamei și Copilului ”Alessandrescu-Rusescu” București (Maternitatea Polizu din București) cat si dotarea cu echipamente medicale a acestei sectii.

Va invitam si anul acesta sa ne fiti alaturi!