Balul Femeii Rotariene 2023 - Un eveniment caritabil pentru sănătatea mamei și a copilului

21.3.2023

În sprijinul sănătății mamei și a copilului prin Balul Femeii Rotariene

Într-o lume în care sănătatea și bunăstarea mamei și a copilului sunt de o importanță vitală, Rotary Club București a inițiat "Balul Femeii Rotariene", un eveniment de anvergură ce își propune să contribuie la îmbunătățirea situației în acest domeniu. Realizat cu sprijinul cluburilor Rotary din București și Ilfov, al sponsorilor și partenerilor generoși, acest proiect a mobilizat Rotarieni, Rotaractieni și prieteni ai Rotary International într-o cauză nobilă.

O inițiativă caritabilă pentru a preveni orbirea copiilor născuți prematuri

Balul Femeii Rotariene este mai mult decât un simplu eveniment social. Este o inițiativă caritabilă ce urmărește să strângă fonduri pentru achiziția de aparatură medicală destinată prevenirii orbirii copiilor născuți prematuri. Această problemă afectează pe fiecare dintre noi, indiferent de mediul social, nivelul de educație sau experiența profesională.

Contribuie la un viitor mai bun pentru copiii născuți prematur

Participarea la Balul Femeii Rotariene reprezintă nu doar o oportunitate de a socializa și a petrece un moment plăcut în compania celor dragi, ci și o șansă de a contribui direct la susținerea unui proiect de o importanță majoră. Fondurile rezultate din contribuția participării la acest eveniment vor fi utilizate pentru a asigura un viitor mai bun pentru copiii născuți prematur și pentru a preveni complicațiile grave ce pot duce la orbire.

Alăturați-vă eforturilor noastre și susțineți Balul Femeii Rotariene

Vă invităm să luați parte la acest eveniment caritabil și să vă alăturați eforturilor noastre de a susține sănătatea mamei și a copilului în România. Prin generozitatea și implicarea dumneavoastră, putem contribui împreună la crearea unui viitor mai strălucit pentru generațiile care vin.

Felicitări și mulțumiri celor implicați

Felicitări tuturor celor implicați în acest proiect de anvergură și mulțumim celor care au înțeles importanța acestui subiect și s-au alăturat demersului nostru. Grație eforturilor conjugate ale Rotarienilor, Rotaractienilor și prietenilor Rotary International, Balul Femeii Rotariene va rămâne în istorie ca un eveniment care a adus o schimbare pozitivă în viața copiilor născuți prematur și a familiilor lor.

Pentru mai multe detalii despre Balul Femeii Rotariene și despre cum puteți contribui la acest proiect, vă invităm să vizitați paginile noastre de social media și website-ul oficial. Haideți să facem împreună o diferență în viețile celor care au nevoie de ajutorul nostru!