Balul caritabil România 100, eveniment organizat de Rotary Club Pipera

8.12.2018
Balul caritabil România 100, eveniment organizat de Rotary Club Pipera

Membrii clubului nostru au participat cu drag și entuziasm la Balul caritabil România 100, dedicat aniversării a 100 de ani de la Marea Unire, eveniment organizat de Rotary Club Pipera în folosul Școlii pentru Hipoacuzici.

Fondurile au fost folosite integral pentru finanțarea proiectului sus-amintit.

În cadrul balului, președintele Rotary Club București, Gratiela Badicu, a înmânat distincțiile Paul Harris colegilor noștri care s-au ocupat de proiectul „Salvați inima unui copil”.

Întregul proiect se desfășoară în cadrul Spitalului de Urgență pentru Copii „Grigore Alexandrescu’’. O campanie a districtului 2241, initiată de Rotary Club București, care are un singur scop: salvarea vieților a sute de copii cu malformații cardiace.

În continuare vă invităm sa vizionați un scurt și emoționant video al proiectului:

Felicitări tuturor celor implicați! 👏

#AuziVoceaMea