Aniversarea a 118 ani de la înființarea Rotary International

24.2.2023
Aniversarea a 118 ani de la înființarea Rotary International

Am aniversat 118 ani de la fondarea Rotary în mijlocul prietenilor de la București, în cadrul unui eveniment găzduit de Biblioteca Central Universitară.

O trecere in revistă a istoriei Rotary International și a Districtului 2241, mesaje din partea țărilor alături de care derulăm proiecte și programe multianuale, mesaje din partea foștilor și viitorilor guvernatori.

"A fost un foarte bun prilej de a evidenția rolul Rotary în dezvoltarea comunităților la nivel global, cu referire și la ceea ce se întâmplă în România și Republica Moldova. Moștenirea lui Paul Harris este dusă mai departe, vom continua să facem bine, vom continua să fim alături de oameni" a afirmat DG Florin Mărginean.

La eveniment au participat rotarieni, reprezentanți ai cluburilor din District și invitați externi, dintre care amintim ambasadorii Republicii Coreea, ES Rim Kap-soo și ai statului Israel, ES Reuven Azar, însărcinat cu afaceri al Ambasadei Macedoniei de Nord, ES Silvana Ivanovska și Alteța Sa, Nicolae al României.

Sigla Rotary a fost proiectată pe clădirea Bibliotecii Central Universitare timp de câteva ore.

Mulțumim cluburilor din București pentru sprijinul acordat în organizarea evenimentului! La mulți ani, Rotary!

#ImagineRotary #118OfRotary #RotaryInternational #District2241