Alaturi de beneficiarii serviciilor Crucea Alb Galbenă

14.12.2019
Alaturi de beneficiarii serviciilor Crucea Alb Galbenă

De 6 ani Rotary Club București este alături de beneficiarii serviciilor Crucea Alb Galbenă, persoane în vârstă, singure și fără suport.

MEGA IMAGE a fost și anul acesta un real sprijin al asociațiilor Crucea Alb-Galbenă și Rotary București, donând pachete cu alimente seniorilor ingrijiți de Fundatia Crucea Alb-Galbena Romania. Cei pentru care echipa fundației a devenit singura familie.

Asociația Crucea Alb-Galbenă de îngrijire la domiciliu, condusă de prietena și colega noastră de club Mariuca Ivan, este primul furnizor de servicii medicale la domiciliu acreditat și autorizat în România, cu o vechime de activitate de 22 de ani și peste 1000 de pacienți îngrijiți, fără costuri pentru aceștia. De asemenea, este membru fondator al Organizației Home Care Europe, al Aliantei pentru Sănătate din România și al rețelei SenioriNet.

Felicitări Mariuca pentru întreaga activitate, pentru inițiative, dar și pentru dedicarea constantă – atât în cadrul RCB, cât și CAG!
Felicitări întregii echipe #CAG!
Felicitări și mulțumiri MEGA IMAGE!