Ajutoare pentru localnicii din localitatea Moara Nouă, Jud. Prahova

4.11.2019
Ajutoare pentru localnicii din localitatea Moara Nouă, Jud. Prahova

Ajutoare pentru localnicii din localitatea Moara Nouă

Pentru că frigul s-a așternut și iarna bate la ușă, Rotary Club București, a venit în întâmpinarea localnicilor din Moara Nouă, jud. Prahova, unde ne-am deplasat și am transportat pentru 26 de familii, 154 saci de cărbuni pentru încălzire, 11 saci cu brichete de aprins focul, haine de iarnă pentru adulți și copii, rechizite și jucării pentru copiii satului, alimente sponsorizate de către MEGA IMAGE, aragaz, mobilier și covoare.

Proiect inițiat și coordonat de colega noastră, Angelica Borșa, împreună cu Daniela Iftimoaie, Ionuț Șaulea, Marius Leucutia, Popescu Andrei, Aritia Iagamos, Mircea Roman, Doina Draghia, Madalin Vanea, Ioana Grosaru, Mirela Popa, Gratiela Badicu, Ioana Bejan, Paul Popescu.

Pentru 100 de personane din localitatea Moara Nouă, iarna aceasta va fi mai blândă! 💙