Ajutăm copiii să meargă la școală

27.8.2018
Ajutăm copiii să meargă la școală

Rotary Club Bucuresti a continuat și în acest an împreună cu Rotary Club ZellamSee Austria acțiunile de caritate prin care am donat copiilor care provin din familii nevoiașe din mediul rural rechizite școlare, haine si calculatoare în cadrul campaniei “Ajutăm copiii să meargă la școală”, care a avut loc în perioada 24-26 august în comuna Helegiu din județul Bacău.

La această activitate i-am avut alături pe colegii de la Rotary Club Onești, Rotary Club Brăila, Rotary Club Vaslui, Rotary Club Piatra-Neamț „2005”, Rotary Club Alba-Iulia „Civitas Solis” și Rotary Club Ploiești.

În cadrul Rotary considerăm că este rândul nostru să dăm înapoi ceea ce am primit, să-i ajutăm pe alții să-și găsească vocația, să-și desăvârșească educația sau, pur și simplu, să treacă mai ușor peste greutățile cu care se confruntă.